Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

Παναιτωλικός - Ολυμπιακός Βόλου (3-2)

Μεγάλη παλικαρίσια νίκη του Παναιτωλικού με το καλύτερο παιχνίδι του για φέτος μπαίνει πλέον στο κυνήγι της απευθείας ανόδου
Οι συνθέσεις των δυο ομάδων, είναι οι εξής :

Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος) : Στεφανάκος, Μπακάκης, Μελισσάς, Κούσας, Δάρλας, Τζούνιορ, Σφακιανάκης, Σίσιτς, Μπελόν, Καμαρά, Μπόγιοβιτς

Ολυμπιακός Βόλου (Σάββας Παντελίδης) : Γκιτκός, Παλαιολόγος, Κωστούλας, Κατσιαρός, Πετσκάκης, Πινδώνης, Ολίσε, Μπρέσκα, Γενκά, Σολάκης, Στογιάνοφ.
Διαιτητής του αγώνα ο Φωτιάδης από την Καστοριά

5' Δυνατά έχουν ξεκινήσει και οι δυο ομάδες τον αγώνα. Πραγματική έδρα σήμερα το γήπεδο του Παναιτωλικού, που είναι γεμάτο από περίπου έξι χιλιάδες φιλάθλους.
6' Κιτρινη κάρτα στον Δάρλα για σκληρό παιγνίδι στον Πετκάκη
10' Ωραία προσπάθεια του Καμαρά από δεξιά, πάσα στον Μπελόν στο σημείο του πέναλτι, σουτ με το αριστερό, η μπάλα άουτ

16' Κλέβει ο Τζούνιορ έξω απο την περιοχή, δυνατό σουτ, μπλοκάρει ο Γκίτκος
18' Ατομική προσπάθεια του Καμαρά απο αριστερά, στα χέρια του Γκίτκου

20' Ο Παναιτωλικός έχει μπει πολύ καλά στο γήπεδο, βρίσκεται διαρκώς στην επίθεση και ψάχνει να δημιουργήσει επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία του Γκίτκου
25΄ΓΚΟΟΟΟΛΛ Εντυπωσιακη μπαλιά του Σισιτς στον Μπελόν που βγάζει στον Μπογιοβιτς στο σημειο του πέναλτι, σουτ που αποκρούει προσωρινά ο Γκίτκος και στην επαναφορά με νεο σουτ ο Μπόγιοβιτς, ανοίγει στο σκορ. Για τον πανηγυρισμο του δέχθηκε κίτρινη κάρτα.
30΄ Δυνατο σουτ του Μπρέσκα έξω απο την περιοχή, η μπάλα λιγο άουτ

37' Κιτρινη κάρτα στον Κατσιαρό για φάουλ στον Σίσιτς
40' ΓΚΟΟΟΛΛΛ για τον Παναιτωλικό. Εκπληκτική προσπάθεια του Μπελον απο δεξιά, που αποφευγει δυο αντιπάλους και σερβιρει στον Καμαρά που κάνει το 2-0. Κιτρνη κάρτα στον Καμαρά για τους πανηγυρισμούς του.
Τέλος Α ημιχρόνου
Στο καλύτερο ημίχρονο της χρονιάς ο Παναιτωλικός βρίσκεται μπροστά στο σκορ με 2-0 επί του Ολυμπιακού Βόλου. Οι γηπεδούχοι είναι εντυπωσιακοί σε παραγωγή ποδοσφαίρου και αποτελεσματικότητα και δικαιούνται αυτό που έχουν

Ξεκινημα του δευτέρου ημιχρόνου με μια αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Στην θέση του Στογιάνοφ πέρασε ο Ανιέτε.
47΄Γυριστό σουτ του Μπρέσκα , μπλοκάρει ο Στεφανάκος
48΄ΓΚΟΟΟΟΛ Μειώνει ο Βόλος,με σουτ του Ανιέτε. Ένα γκολ που αμφισβητήθηκε από τους γηπεδούχους πως σημειώθηκε από θέση οφσάιντ.

51΄Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, οταν ο σκόρερ Ανιέτε τραυματίστηκε, δίνοντας στον Ναντάγια. Ο Ολυμπιακός Βολο έχει μπει πιο δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο
52΄ΓΚΟΟΟΛΛ ο Παναιτωλικός, ο Μπακάκης με ατομική προσπάθεια πήρε μπαλιά από τον Μπελόν, ξέφυγε τον Γκίτκο κια πλάσαρε το 3-1
53΄Αλλαγή για τον Παναιτωλικό μετά το γκολ στην θέση του Μπακάκη μπήκε ο Αραμπατζής. Κιτρινή κάτρα δέχτηκε ο Σφακιανιάκης
58΄Δυο κίτρινες κάρτες δέχτηκαν οι παίχτες του Ολυμπιακού Βόλου Παλαιολόγος και Ολίσε, καθώς το παιχνίδι έχει γίνει υπέρμετρα σκληρό
63΄Κεφαλιά του Τζούνιορ έβγαλε πάνω στην γραμμή ο Ναντάγια

64΄Ο Μπρέσκα είδε κίτρινη κάρτα
65΄Κιτρινη κάρτα στον Μπελόν
68΄Ο Παναιτωλικός κανει την δεύτερή του αλλαγή. Ο Κουτσοσπύρος στην θεση του Μπόγιοβιτς.
71΄Τριτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, ο Ογκουνσότο πέρασε στην θέση του Σολάκη
75΄ Σουτ του Μπελόν, αουτ

80΄Ο Παναιτωλικός ολοκληρώνει τις αλλαγές του με τον Γκόλια να παίρνει την θέση του Δάρλα
86΄ 3-2 Αυτογκόλ για τον Παναιτωλικο και νεο ενδιαφέρον για το παιχνίδι. Ο Σίσιτς προσπαθεί να διωξεί , η μπάλα βρίσκει την πλάτη του Μελισσά και καταλήξει στα διχτυα