Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013

Άνετα ο Παναιτωλικός, 3-0 τα Γιαννιτσά

Στις θέσεις των play-off αναρριχήθηκε ο Παναιτωλικός μετά την εύκολη νίκη του με 3-0 επί της Αναγέννησης Γιαννιτσών
Τις θετικές του εμφανίσεις για τη Football League συνέχισε ο Παναιτωλικός ο οποίος έκανε μεγάλη εμφάνιση στην εκτός έδρας αναμέτρησή του με την Αναγέννηση Γιαννιτσών όπου επικράτησε με το ευρύ 3-0.
Μόλις στο 10’ ο Μπελόν με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Αγρινίου. Στο 44’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής διπλασίασε τα τέρματά του και αυτά της ομάδας του κάνοντας το 2-0 «καθαρίζοντας» ουσιαστικά τη νίκη.
Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Μπόγιοβιτς στο 73’ με διαγώνιο σουτ για να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.
ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
83' σουτ του Αρτσε πέρασε άουτ
73' ΓΚΟΛ 0-3 Ο Μπόγιοβιτς με διαγώνιο σουτ μέσα στην περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των Γιαννιτσών.
65' σουτ του Αντρεϊνι χτύπησε στα σώματα των αμυντικών του Παναιτωλικού
59' νέο σουτ του Μπόγιοβιτς, νέα απόκρουση του Καραογλανίδη
58' σουτ του Μπόγιοβιτς μέσα από την περιοχή, έδιωξε ο Καραογλανίδης
46' Κυριακίδης αντί Σπαθάρα
ΕΝΑΡΞΗ Β" ΕΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
ΤΕΛΟΣ Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
44' ΓΚΟΛ 0-2 Ο Μπελόν έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και έστειλε για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα
Τα Γιαννιτσά έχουν ανεβάσει την απόδοση τους και προσπαθούν να δημιουργήσουν απειλή για την άμυνα του Παναιτωλικού.
27' σουτ του Σιδηρόπουλου απέκρουσε ο Στεφανίδης
15' σουτ του Μπόγιοβιτς, χτύπησε στο δοκάρι και στη συνέχεια ο Καραογλανίδης έδιωξε σε κόρνερ.
10' ΓΚΟΛ 0-1 Ο Μπελόν έκανε ατομική προσπάθεια και με σουτ άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό, αλλά με τους ποδοσφαιριστές των Γιαννιτσών να υποστηρίζουν πως έδιωξαν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.
3' άνοιγμα του Μπελόν στον Μπόγιοβιτς που έκανε το σουτ από κοντά και έφυγε άουτ