Δευτέρα 18 Μαρτίου 2013

Άρωμα… Σούπερ Λίγκας για Ηρακλή!

Στη μάχη των δύο… συνονόματων, ο Ηρακλής της Θεσσαλονίκης ήταν αυτός που αναδείχθηκε νικητής κόντρα σε αυτόν των Ψαχνών και μάλιστα με το επιβλητικό 3-0 έστω κι αν έπαιζε εκτός έδρας!

Ο «γηραιός» με την επικράτηση αυτή στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της 27ης αγωνιστικής της Football League έφτασε στους 43 βαθμούς και εδραιώθηκε σε μια από τις θέσεις που δίνουν την ευκαιρία για άνοδο στη Σούπερ Λίγκα μέσω των πλέι-οφ.

Ωστόσο, το 3-0 ήρθε πολύ δύσκολα για τους φιλοξενούμενους καθώς μέχρι και το 85ο λεπτό η αναμέτρηση δεν είχε σκορ και πολλοί ήταν εκείνοι που πίστευαν ότι το παιχνίδι θα έληγε έτσι…

Ο Στεφανίδης όμως είχε άλλη άποψη και όταν στάθηκε στα 11βήματα ευστόχησε και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του, μετά από το μαρκάρισμα που είχε και ως αποτέλεσμα την αποβολή του Ρεπέτσα με κόκκινη.

Σειρά είχε ο Κιρόφσκι. Ο άσος του Ηρακλή στο 89ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε το τρίτο τέρμα της.