Κυριακή 24 Μαρτίου 2013

Παναιτωλικός - Αναγέννηση Επανομής (4-1)

Στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής ο Παναιτωλικός υποδέχεται την Αναγέννηση Επανομής . Η νίκη είναι αυτονόητη για να ανέβει περισσότερο στην βαθμολογία
Λίγο πριν την έναρξη του αγώνα ανακοινώθηκαν οι συνθέσεις των ομάδων
Παναιτωλικός (Mάκης Χάβος) : Στεφανάκος, Αραμπατζής, Δάρλας, Ιωάννου, Κούσας, Τζούνιορ, Μπακάκης , Καμαρά, Μπελόν, Μπόγιοβιτς, Σίστς.

Επανομή (Κωνσταντίνος Βελιτζέλος) : Ταταρίδης, Κουλίδης, Καρτάλ, Μπαλασάς, Παπαστεργίου, Μωϋσίδης, Δραγανίδης, Αναστασίου, Τζανδάρης, Κουκουλέκης, Τσόσουα.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Αποστολόπουλος από την Ηλεία
2:58 Καλές οι καιρικές συνθήκες. Περίπου 3000 φίλαθλοι στο γήπεδο . Σε 2 λεπτά το παιχνίδι ξεκινάει. Ο Παναιτωλικός με την κλασσική κίτρινη και μπλε εμφάνισή του και οι φιλοξενούμενοι με κατάλευκη εμφάνιση.
2΄ Γκολ!!! για τον Παναιτωλικό, στο 2΄άνοιξε το σκορ με γκολ του Αραμπατζή. Ο Καμαρά πήρε την κεφαλία, τροφοδότησε τον Σίσιτς ,που με νέα κεφαλία άνοιξε το σκορ πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τα χρώματα του Παναιτωλικού
Κίτρινη κάρτα στον Τσόσουα για τράβηγμα της φανέλας του Καμαρά

23΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό όταν ο Μπόγιοβιτς ξέφυγε από τον προσωπικό του αντίπαλο, μπήκε στην περιοχή, αλλά πλάσαρε λίγο έξω από την εστία του Ταταρίδη
Με την συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου ο Παναιτωλικός φαίνεται να έχει επαναπαυτεί στο γρήγορο γκολ που πέτυχε και δεν είναι επιθετικός απέναντι στην Επανομή που στέκεται αρκετά καλά, χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα
28΄2-0 για τον Παναιτωλικό, μετά από μπαλιά του Μπακάκη. Στην πλάτη της άμυνας της Επανομής ο Μπελόν με ευστοχο πλασέ νίκησε τον Ταταρίδη και πέτυχε το 2-0
29΄Τραγικό λάθος του Κούσα . Ο Αναστασίου μπήκε μόνος του στην περιοχή του Παναιτωλικού αλλά πλάσαρε αουτ.
32΄Στην προσπάθειά του αυτή τραυματίστηκε και αποχώρησε δίνοντας νοντας την θέση του στον Παπατζίκο

33΄Γκολ!!! Εντυπωσιακή προσπάθεια των παιχτών του Παναιτωλικού από δεξιά και εκπληκτικός συνδιασμός Καμαρά , Μπελόν, Σίσιτς και ο τελευταίος σκόραρε ακόμα μία φορά, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 3-0
38΄Γκολ!!! Ο χορός των γκολ καλά κρατεί στο γήπεδο του Παναιτωλικού. Στο 38΄οι φιλοξενούμνεοι κέρδισαν πέναλτι, όταν ο Ιωάννου ανέτρεψε τον Κολίδη. Ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι και ο Μωϋσίδης το εκτέλσε εύστοχα, για να μειώσει σε 3-1
40΄Γκολ!!!! Σε μεγάλα κέφια ο Παναιτωλικός πέτυχε και τέταρτο τέρμα, όταν μετά από εντυπωσικαή μπαλιά του Μπελόν, ο Μπόγιοβιτς βρέθηκε απέναντι από τον Ταταρίδη, τον πλάσαρε εύστοχα και τον νίκησε για τέταρτη φορά στο πρώτο μέρος (4-1)
Τελός πρώτου ημιχρόνου
Εντυπωσιακά παραγωγικός ο Παναιτωλικός κερδίζει 4-1 την Επανομή στο πιο εύστοχο ημίχρονο του πρωταθλήματος.