Εθνικός Γαζώρου (Παναγιώτης Διλμπέρης): Βαλσαμάκης, Σ. Κωνσταντινίδης, Χαριτίδης (64' λ.τ Μαχαιρούδης), Γεωργιαδης, Μερεσιώτης, Γαϊδαρτζής (55' Γκόγκας), Ναλμπάντης, Κοσμίδης (72' Oμπέντ), Σαββίδης, Κατσαβάκης, Καπίας.

Κουτζαβασίλης, Δ. Τριανταφύλλου, Παντελιάδης, Παρασκευαίδης, Μπριλάκης, Γ. Τσιμίκας (70' Στεφανίδης), Κ. Τριανταφύλλου, Ντα Κόστα (58' Σίμιτς), Γκουγκουλιάς, Κόντος, Τοντόροφ (58' Τσούτσης).

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Ευαγγέλου (Αθηνών)
ΒΟΗΘΟΙ: Χριστοδούλου, Μπαμπάς (Αθηνών)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Γεωργιάδης, Καπίας - Παντελιάδης, Παρασκευαίδης, Τσούτσης, Σίμιτς
ΚΟΚΚΙΝΕΣ:
Σχόλιο: Ο Πανσερραϊκός ήταν ο νικητής του Σερραϊκού ντέρμπι, επικρατώντας 1-0 του συμπολίτη του Εθνικού Γαζώρου. Το παιχνίδι στο πρώτο μέρος ήταν μοιρασμένο με τα «Λιοντάρια» να ξεκινούν πιο δυνατά την αναμέτρηση και να φτάνουν κοντά στο γκολ με τους Τοντόροφ, Γκουγκουλιά και Ντα Κόστα. Μετά το 25’ οι γηπεδούχοι «κυανόλευκοι» ανέβασαν «στροφές» και λίγο πριν το ημίωρο έχασαν σπουδαία ευκαιρία με τον Γαϊδαρτζή, ενώ λίγο πριν την ανάπαυλα τους ακυρώθηκε γκολ του Σωτήρη Κωνσταντινίδη ως οφ σάιντ. Διπρόσωπο ήταν και το δεύτερο μέρος με το πρώτο 25λεπτο να περνάει χωρίς υποψία ευκαιρίας. Στο 72’ οι παίκτες του Μιχάλη Γρηγορίού είχαν δοκάρι με τον Σίμιτς. Ότι δεν κατάφερε ο Σέρβος το πέτυχε δύο λεπτά αργότερα, ο Τσούτσης με την… ακούσια βοήθεια του Μερεσιώτη, πετυχαίνοντας το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση.

ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 0-1 ΤΕΛΙΚΟ