Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2013

Νέοι Παναιτωλικού : μεγάλη νίκη στην Πάτρα

Εντυπωσιακή η ομάδα Κ20 του Παναιτωλικού πέτυχε μεγάλη νίκη στην Πάτρα επί της Παναχαϊκής με 4-1
Οι παίχτες του Γιάννη Νταλακούρα συνεχίζουν να βρίσκονται πρώτοι και αήττητοι στο πρωτάθλημα και να οδηγούν την κούρσα στο νότιο όμιλο του πρωταθλήματος Football League.
Ο αγώνας έγινε στο γήπεδο των Βραχνέϊκων και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 23΄ με γκολ του Κολοκοτρώνη, ενώ πέντε  λεπτά αργότερα ο Γεωργιάδης έκανε το 0-2. Η Παναχαϊκή μείωσε στο 67΄, όμως ο Παναιτωλικό όχι μόνο κράτησε την νίκη, αλλά κατόρθωσε να την διευρύνει με ακόμη δυο γκολ που πέτυχαν οι Ανδριτσόπουλος στο 81΄(1-3) και Γεωργίου στις καθυστερήσεις του αγώνα (93), ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 1-4.
Την επόμενη αγωνιστική ο Παναιτωλικός υποδέχεται στο Αγρίνιο τον Εργοτέλη, που βρίσκεται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.