Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2014

Μεγάλη νίκη για Α.Ε.Μ.- Ισοπαλία για τον Άρη

spo-aem-proponisi
Νίκη μετά από 10 αγωνιστικές και μάλιστα εκτός έδρας στην Άρτα  επί του πρωτοπόρου Γ. Καραϊσκάκη με σκορ 2-1 πέτυχε η Α.Ε.Μ. και ελπίζει πλέον σε καλύτερη συνέχεια στο πρωτάθλημα.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 35΄με γκολ του νεοαποκτηθέντα Βασίλη Μεταξούλη, ενώ ο ίδιος παίκτης σκόραρε ξανά, άλλα το γκολ του μέτρησε για οφ-σαιντ.
Στην επανάληψη η ομάδα της Άρτας ισοφάρισε με πέναλτι του Γραβάνη στο 56΄, όμως με τον ίδιο τρόπο (πέναλτι)  ο Δενδρινός στο 67΄εδωσε τη νίκη στην ομάδα του Δημήτρη Σκούνα. Μελανό σημείο της νίκης των κυανόλευκων η αποβολή του Τσιούνη στα τελευταία λεπτά του αγώνα.
Στο ντέρμπι των ουραγών στο άδειο  λόγο τιμωρίας γήπεδο του Αιτωλικού ο Άρης πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας  (1-1) καθώς   ισοφάρισε στο 92΄με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Καβαλίερη. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν  στο σκορ με γκολ του Παϊκόπουλου στο 6΄.