Σάββατο 31 Ιανουαρίου 2015

Τα έκανε μούσκεμα...

Ένας μέτριος ΠΑΟΚ γνώρισε επώδυνη ήττα με σκορ 2-1 από τον Παναιτωλικό στην βροχερή Τούμπα κι έχασε έδαφος στην μάχη του τίτλου. Ο Άλβες ήρωας των Αγρινιωτών με δύο γκολ. Ισοφάρισε προσωρινά ο Μακ.
(Photo: Action Images).

Ήττα που μπορεί ν' αποδειχθεί επώδυνη στην μάχη του τίτλου γνώρισε ο ΠΑΟΚ στην Τούμπα...

Μια βδομάδα πριν το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, ο «Δικέφαλος του Βορρά» υπέκυψε 2-1 στον Παναιτωλικό και κινδυνεύει να βρεθεί στο -5 από τους Πειραιώτες.

Οι Αγρινιώτες ήταν ανώτεροι στο α’ ημίχρονο και προηγήθηκαν με πέναλτι του Άλβες (7’). Η ομάδα του Αναστασιάδη άργησε ν’ αφυπνιστεί και παρά την πίεση στο δεύτερο μέρος για την ανατροπή, το μόνο που κατάφερε ήταν να ισοφαρίσει προσωρινά με γκολ του Μακ (73’),

Πριν έρθει ο Άλβες να της δώσει το τελειωτικό χτύπημα στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.