Σάββατο 5 Ιανουαρίου 2013

Νίκη Βόλου – Παναιτωλικός (3-0)

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό  την εξέλιξη του αγώνα του Παναιτωλικού με την Νίκη Βόλου που διεξάγεται στο Πανθεσσαλικό
Οι ομάδες θα αγωνιστούν με τους εξής παίχτες
Νίκη Βόλου
Βούρας, Φλίγκος, Βέρτζος, Κοντοδήμος, Τσιάνος, Καρατζάς, Ροζογιάννης, Πουρτουλίδης, Κυριάκος, Σκούφαλης, Ταντιτς.
Παναιτωλικός
Τακίδης, Μπακάκης, Γκόλιας, Κούσας, Ακουάρο, Σφακιανάκης, Μπογκντάνοβιτς, Φαβάλι, Καμαρά, Μίγας, Πασάς.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Παπαπέτρου από την ένωση της Αθήνας.
Tο παιχνίδι μόλις ξεκίνησε.
ΓΚΟΛ!!!!!!! Στο 6ο λεπτό η Νίκη ανοίγει το σκορ με κοντινή προβολή του Πουρτουλίδη
Στο 20ο λεπτό το παιχνίδι είναι ισορροπημένο, όμως η Νίκη κρατάει το υπέρ της σκορ.
27΄ Η κοντινή προβολή του Φλίγκου περνά ελάχιστα άουτ.

29΄ Κίτρινη κάρτα στον Κούσα.
31΄ Εντυπωσιακό ανάποδο ψαλίδι του Σκούφαλη πέρασε αρκετά μακρυά από την εστία του Τακίδη.
36΄ Ο Ακουάρο δέχεται την κίτρινη κάρτα του Παπαπέτρου.
43΄ Ο Ιωάννου περνά στο γήπεδο στη θέση του Ακουάρο.
Ημίχρονο στο Βόλο η Νίκη προηγείται με 1-0.

Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο με αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Τζούνιορ στη θέση του Πασά.
47΄ Φοβερό σουτ του Τζούνιορ στο οριζόντιο δοκάρι.
57΄ Μετά την απομάκρυνση του Τακίδη, η μπάλα βρήκε στον Κούσα και κατέληξε δίπλα από το δοκάρι του Παναιτωλικού.
61΄ Κίτρινη κάρτα στο Μπογκντάνοβιτς.
62΄ΓΚΟΛ!!!! για τη Νίκη με σουτ του Μανώλη Σκούφαλη.
62΄ Ο Κουτσοσπύρος περνά στη θέση του Μπογκντάνοβιτς.
64΄ Πρώτη αλλαγή για τη Νίκη με τον Χατζή στη θέση του Τάντιτς.

72΄ Ο Πουρτουλίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Φλίγκος κάνει το 3-0 για τη Νίκη Βόλου.
74΄ Ο Τακίδης στέλνει σε κόρνερ το κοντινό σουτ του Σκούφαλη.
82΄ Ο Κυριάκος βγαίνει από το γήπεδο και στη θέση του περνά ο Ουέλινγκτον.