Δευτέρα 1 Απριλίου 2013

Ευνοϊκή για το Αγρίνιο η ισοπαλία του Πανσερραϊκού

Θρασύβουλος και Πανσερραϊκός έμειναν στο 0-0 χωρίς να παίξουν ποδόσφαιρο, αφού και οι δύο φοβήθηκαν να μην χάσουν. Η ισοπαλία του Πανσερραϊκού ευνοεί τον Παναιτωλικό που παραμένει στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Football League
Σε μια αναμέτρηση που είχε ελάχιστες φάσεις, Θρασύβουλος και Πανσερραϊκός έμειναν στην λευκή ισοπαλία, χωρίς να δημιουργήσουν φάσεις και να απειλήσουν ο ένας την εστία του άλλου. Οι γηπεδούχοι φωνάζουν για πέναλτι που δεν τους δόθηκε στο δεύτερο ημίχρονο σε χέρι που έγινε μέσα στην περιοχή και μετά το τέλος άνθρωποι της ομάδας φώναζαν στον διαιτητή της αναμέτρησης έξω από τα αποδυτήρια.
Ο Πανσερραϊκός είχε ένα δοκάρι με τον Σίμιτς στο πρώτο ημίχρονο, στην καλύτερη φάση της αναμέτρησης, ενώ ο Θρασύβουλος δεν απείλησε παρά μόνο με σουτ έξω από την περιοχή.