Κυριακή 14 Απριλίου 2013

Παναιτωλικός - Παναχαϊκή (4-3) TEΛΙΚΟ

Σημαντικός αγώνας στο πλαίσιο της 34ης αγωνιστικής γίνεται σήμερα στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός υποδέχεται στο τοπικό ντέρμπι την Παναχαϊκή και θέλει την νίκη, η οποία υπό προϋποθέσεις μπορεί να τον ανεβάσει και στην τριάδα που οδηγεί στην Super League
Περίπου 50 λεπτά πριν την έναρξη του αγώνα και κάτω από καλές καιρικές συνθήκες ο κόσμος προσέρχεται μαζικά στο γήπεδο.

Οι συνθέσεις των ομάδων
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος) Στεφανάκος, Αραμπατζής, Κούσας, Μελισσάς, Δαρλάς, Μουμίν, Τζούνιορ, Φαβάλι, Καμαρά, Σίσιτς, Μπόγιοβιτς.

Παναχαϊκή (Ηλίας Φυντάνης) Πίτκας, Βάντερσον, Τέλλος, Γκούρτσας, Σπίνουλας, Κοκκίνης, Πάμποε, Βασιλαντωνόπουλος, Βοσκόπουλος, Κοιλιάρας Ι., Κοιλιάρας Δ.
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Γκράνας από την Ξάνθη.

Κίτρινη κάρτα στον Σίσιτς γιατί βιάστηκε να εκτελέσει φάουλ που κέρδισε ο Παναιτωλικός
Σουτ του Καμαρά, η μπάλα κόντραρε και βγήκε κόρνερ
6΄ ΓΚΟΟΟΛ!!! Κόρνερ εκτελεί ο Σίσιτς , κεφαλία Μπόγιοβιτς 1-0 ο Παναιτωλικός
13΄ Φαουλ του Κοκκίνη για τους φιλοξενούμενους, η μπαλλα χτυπα στο αριστερό καθετο δοκάρι του Στεφανάκου
16΄ ΓΚΟΟΟΛ!!! Σουτ του Τζούνιορ εξω από την περιοχή μετά από προσωρινή απόκρουση των αμυντικών, ο Βραζιλίανος κάνει το 2-0

18΄Καταιγιστικός ο Παναιτωλικός έχασε μεγάλη ευκαιρία , όταν από σέντρα του Καμαρά, κεφαλία του Μπόγιοβιτς στο δοκάρι
19΄Αλλαγή για την Παναχαϊκή ο Τέλλος έφυγε από το παιχνίδι και την θέση του πήρε ο Λίτσης
28΄Κόρνερ του Σιστις πλασε του Μελισσά , μπλόκαρε ο τερματοφύλακας
31΄ΓΚΟΟΟΛ!!! Μετά από κόρνερ της Παναχαϊκής ο Στεφανάκος μπλόκαρε την μπαλα και τροφοδότησε με την μία τον Καμαρά, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 3-0

39 Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό να κάνει 4 τα τέρματά του, οταν από ατομική πρσπάθεια και σουτ του Σίσιτς η μπάλα χτύπησε το οριζοντιο δοκαρι
42΄Κίτρινη κάρτα για τον Μελισσά
43΄ΓΚΟΟΛ!! για την Παναχαική. Φαουλ που εκτέλεσε η ομάδα της Παναχαικής, η μπαλα χτυπησε στην πλατη του Μπόγιοβιτς και κατέληξε στα διχτυα του Στεφανάκου 3-1
Καταιγιστικός στο πρώτο ημίχρονο, ο Παναιτωλικός. Αδικείται από το υπέρ του σκορ 3-1 , καθώς ήταν αποτελεσματικότατος, πετυχαίνοντας τρια γκολ και έχοντας δυο δοκάρια

48΄ Ατομική προσπάθεια του Σισιτς από αριστερα στην παράλληλη σέντρα του έδιωξαν οι αμυντικοί
52΄Σε διαστημα δυο λεπτών κίτρινη καρτα είδαν για την Παναχαικη οι Κοιλιάρας Ι. και Γκούρτσας
54΄Γυριστό σουτ του Καμαρά, η μπαλα αουτ
55΄ Γυριστό σουτ του Φαβαλί από το σημείο του πεναλτι, φέυγει άουτ

56΄Δευτερη αλλαγη για την Παναχαϊκή . Στην θέση του Κοιλιάρα Δ. πέρασε ο Ρεκλίτης
59΄ΓΚΟΟΟΛ!!! Η Παναχαϊκή μειώνει, όταν σε αντεπίθεσή της ο Πάμποε εκμεταλλευτηκε λάθος της άμυνας του Παναιτωλικού και πλάσαρε τον Στεφανάκο για να κάνει το 3-2
61΄Ο Λίτσης ανέτρεψε τον Μπόγιοβιτς, πέναλτι
62΄ ΓΚΟΟΟΛ!!! Ο Σίσιτς εκτελεί το πέναλτι και κάνει 4-2. Κίτρινη κάρτα ο Λίτσης για διαμαρτυρία στο πέναλτι.
65΄Σουτ του Μπόγιοβιτς από καλή θέση έφυγε αουτ. Αποβλήθηκε μετά από τρια λεπτά καθυστέρηση στο παιχνίδι, ο γενικός αρχηγός Τσουμάνης των φιλοξενούμενων κατω από τις αποδοκιμασιες των οπαδών του Παναιτωλικού

74΄Μακρινό σουτ του Βάντερσον, φεύγει ψηλά πάνω από την εστία του Στεφανάκου
78΄Αλλαγή για τον Παναιτωλικό στην θέση του Μουμίν πέρασε ο Ιορδανίδης, ενώ στο ιδιο λεπτό η Παναχαϊκή έκλεισε τις αλλαγές της με τον Κωνσταντινίδη να περνά στην θέση του Κοιλιάρα Ι.
79΄Απευθείας φαουλ του Σίσιτς , έδιωξε σε κόρνερ ο Πίτκας.

81΄Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, στην θέση του Καμαρά περασε ο Μεταξούλης
83΄Σε ένα λεπτό δυο παίχτες της Παναχαϊκής είδαν κίτρινη κάρτα. Αρχικά ο Παμπόε γιατί έκανε θέατρο και στο ίδιο λεπτό για διαμαρτυρία ο αρχηγός της ομαδας Σπίνουλας
86΄ ΓΚΟΟΟΛ!!! Ο Βάντερσον με μακρινό σουτ αιφνιδιάζει τον Στεφανάκο και μειώνει σε 4-3. Πανηγυρίζοντας προκλητικά, δέχεται την κίτρινη κάρτα του διαιτητή
91΄Σούτ του Βάντερσον εξω από την περιοχή διωχνει ο Στεφανακος εντυπωσιακά. Πέντε λεπτά καθυστερήσεων έδειξε ο διαιτητης, ενώ στο ιδιο λεπτο ο Παναιτωλικός ολοκληρώνει τις αλλαγες του με τον Ιωάννου να περνα στην θέση του Φαβάλι
94΄Οι φιλοξενούμενοι μένουν με δέκα παιχτες καθως αποβαλλεται με δευτερη κίτρινη καρτα ο Λίτσης. Στο ίδιο λεπτό για καθυστέρηση θα αποβληθεί και ο Σίσιτς για τον Παναιτωλικό