Κυριακή 24 Μαρτίου 2013

Παναιτωλικός - Αναγέννηση Επανομής (4-1) ΤΕΛΙΚΟ

Στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής ο Παναιτωλικός υποδέχεται την Αναγέννηση Επανομής . Η νίκη είναι αυτονόητη για να ανέβει περισσότερο στην βαθμολογία
Λίγο πριν την έναρξη του αγώνα ανακοινώθηκαν οι συνθέσεις των ομάδων
Παναιτωλικός (Mάκης Χάβος) : Στεφανάκος, Αραμπατζής, Δάρλας, Ιωάννου, Κούσας, Τζούνιορ, Μπακάκης , Καμαρά, Μπελόν, Μπόγιοβιτς, Σίστς.

Επανομή (Κωνσταντίνος Βελιτζέλος) : Ταταρίδης, Κουλίδης, Καρτάλ, Μπαλασάς, Παπαστεργίου, Μωϋσίδης, Δραγανίδης, Αναστασίου, Τζανδάρης, Κουκουλέκης, Τσόσουα.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Αποστολόπουλος από την Ηλεία
2:58 Καλές οι καιρικές συνθήκες. Περίπου 3000 φίλαθλοι στο γήπεδο . Σε 2 λεπτά το παιχνίδι ξεκινάει. Ο Παναιτωλικός με την κλασσική κίτρινη και μπλε εμφάνισή του και οι φιλοξενούμενοι με κατάλευκη εμφάνιση.
2΄ Γκολ!!! Για τον Παναιτωλικό άνοιξε το σκορ με γκολ του ο Αραμπατζής. Ο Καμαρά πήρε την κεφαλία, τροφοδότησε τον Σίσιτς , που με νέα κεφαλία άνοιξε το σκορ, πετυχαίνοντας το πρώτο του γκολ με τα χρώματα του Παναιτωλικού
Κίτρινη κάρτα στον Τσόσουα για τράβηγμα της φανέλας του Καμαρά

23΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό όταν ο Μπόγιοβιτς ξέφυγε από τον προσωπικό του αντίπαλο, μπήκε στην περιοχή, αλλά πλάσαρε λίγο έξω από την εστία του Ταταρίδη
Με την συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου ο Παναιτωλικός φαίνεται να έχει επαναπαυτεί στο γρήγορο γκολ που πέτυχε και δεν είναι επιθετικός απέναντι στην Επανομή που στέκεται αρκετά καλά, χωρίς όμως να απειλήσει ιδιαίτερα
28΄2-0 για τον Παναιτωλικό, μετά από μπαλιά του Μπακάκη. Στην πλάτη της άμυνας της Επανομής ο Μπελόν με ευστοχο πλασέ νίκησε τον Ταταρίδη και πέτυχε το 2-0
29΄Τραγικό λάθος του Κούσα . Ο Αναστασίου μπήκε μόνος του στην περιοχή του Παναιτωλικού αλλά πλάσαρε αουτ.
32΄Στην προσπάθειά του αυτή τραυματίστηκε και αποχώρησε δίνοντας την θέση του στον Παπατζίκο

33΄Γκολ!!! Εντυπωσιακή προσπάθεια των παιχτών του Παναιτωλικού από δεξιά και εκπληκτικός συνδιασμός Καμαρά , Μπελόν, Σίσιτς και ο τελευταίος σκόραρε ακόμα μία φορά, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 3-0
38΄Γκολ!!! Ο χορός των γκολ καλά κρατεί στο γήπεδο του Παναιτωλικού. Στο 38΄οι φιλοξενούμνεοι κέρδισαν πέναλτι, όταν ο Ιωάννου ανέτρεψε τον Κολίδη. Ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι και ο Μωϋσίδης το εκτέλσε εύστοχα, για να μειώσει σε 3-1
40΄Γκολ!!!! Σε μεγάλα κέφια ο Παναιτωλικός πέτυχε και τέταρτο τέρμα, όταν μετά από εντυπωσιακή μπαλιά του Μπελόν, ο Μπόγιοβιτς βρέθηκε απέναντι από τον Ταταρίδη, τον πλάσαρε εύστοχα και τον νίκησε για τέταρτη φορά στο πρώτο μέρος (4-1)
Τελός πρώτου ημιχρόνου
Εντυπωσιακά παραγωγικός ο Παναιτωλικός κερδίζει 4-1 την Επανομή στο πιο εύστοχο ημίχρονο του πρωταθλήματος.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
46΄Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να κάνουν την δεύτερή τους αλλαγή, όταν ο Μπέκα πήρε την θέση του Δραγανίδη
54΄ Γυριστό σουτ του Μπελόν, μπλόκαρε ο Ταταρίδης
56΄ Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό ο Καμαρά έφυγε από τον αγώνα και την θέση του πήρε ο Φαβάλι
76΄ Πολύ καλή επιθετική ενέργεια των παιχτών του Παναιτωλικού από αριστερά. Δεν είχε όμως καλό τέλος, αφού το σουτ του Φαβάλι έφυγε άουτ
68΄Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στην θέση του Τζούνιορ πέρασε ο Ιορδαννίδης.

74΄Ο Παναιτωλικός κλείνει τις αλλαγές του με τον Γκόλια να παιρνά στην θέση του Δάρλα
77΄ Τρίτη αλλαγή για την Επανομή με τον Νομπρέγκα να πέρνει την θέση του Μπαλασά
78΄ Σουτ του Ιορδανίδη , διώχνει σε κόρνερ ο Ταταρίδης
81΄Εντυπωσιακή μπαλιά του Φαβάλι 40 μέτρων βρήκε τον Μπόγιοβιτς, ο οποίος με αριστερό σουτ πέτυχε το δοκάρι της Επανομής

93΄Το παιχνίδι ολοκληρώθηκε στο γήπεδο του Παναιτωλικού με την ομάδα του Αγρινίου να κερδίζει 4-1 την Αναγέννηση Επανομής και να πιάνει τους 43 βαθμούς