Τετάρτη 13 Μαρτίου 2013

Παναιτωλικός - Καλλιθέα (1-1)

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μιχάλης Μπακάκης γλίτωσε τον Παναιτωλικό από μια νέα εκτός έδρας ήττα, όταν με σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Μιχελή και ισοφάρισε το γκολ που είχε δεχτεί η ομάδα του στο 65΄
O καιρός ειναι νεφελώδης και αυτό φαινεται έχει προκαλεσει και την περιορισμένη προσελευση του κόσμου. Λιγο πριν ξεκινήσει το παιγνίδι, στις εξέδρες βρίσκονται λιγότεροι από 2 χιλιάδες φίλαθλοι.
Λίγο πριν ξεκινήσει το παιχνίδι στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής ανακοινώθηκαν οι συνθέσεις των ομάδων .

Συνθέσεις
Παναιτωλικός (Μάκης Χάβος) Στεφανάκος, Αραμπατζής, Ιωάννου, Μελισσάς, Γκόλιας, Σφακιανάκης, Τζούνιορ, Φαβάλι, Καμαρά, Σίσιτς, Κουτσοσπύρος
Καλλιθέα (Γεωργαμνής) Μιχελής, Χατζόπουλος, Κατσικογιάννης, Μαρουκάκης, Παγιέ, Ατματζίδης, Μουσταφίδης, Φερέιρα, Βιγιαρέχο, Ρουσάκης, Τσεκαρίτσι.
Διαιτητής Κωνσταντάκης από την Αχαϊα.
15:02 Με την έναρξη του αγώνα, ξεκίνησε και βροχόπτωση
2' Σουτ του Φαγέ απο καλη θεση αποκρουει με γροθιές ο Στεφανάκος.

11' Κιτρινη κάρτα ο Ρουσάκης για κράτημα στον Φαβάλι
14' Συρτή σέντρα του Φαβάλι στο πρώτο δοκάρι, ο Κουτσοσπύρος απο καλή θέση πιάνει το σουτ και αποκρούει ο Μιχελής.
15' Κιτρινη στον Αραμπατζή, για σκληρό παιγνίδι στον Ατματζίδη
18' Λάθος της άμυνας της Καλλιθέας, προσπάθησε ανεπιτυχώς να το εκμεταλλευτεί ο Καμαρά
26' Ωραιος συνδυασμός μεταξυ των παικτών του Παναιτωλικου, μεσα στην περιοχή της Καλλιθεας, χωρίς ομως την τελική ενέργεια.
27' Κιτρινη κάρτα στον Γκολια για φάουλ στον Τσεκαρίτσι

Με τη συμπλήρωση μισης ωρας αγώνα, ο Παναιτωλικός προσπαθεί χωρίς ομως να έχει καταφέρει να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για να απειλήσει άμεσα την εστία του Μιχελή
36' Μεγάλη ευκαιρία για την Καλλιθέα. Μετά απο σέντρα του Ρουσάκη, ο Τσεκαρίτσι έπιασε κεφαλιά που έδιωξε δύσκολα με το ποδι ο Στεφανάκος.
42' Δυνατο σουτ του Γκόλια εξω απο την περιοχή, βρίσκει το σωμα του Κατσικογιάννη και καταλήγει κόρνερ

15:47 Ενα λεπτο οι καθυστερήσεις.

45΄ Φαουλ του Σισιτς αδύναμη κεφαλιά του Μελισσά, μπλοκάρει ο Μιχελής.
15:49 Λήξη πρώτου ημιχρόνου
Αγχωμένος και ακίνδυνος ο Παναιτωλικός στο πρώτο ημίχρονο δεν κατάφερε να απειλήσει την εστία της Καλλιθέας που καταφέρνει να κρατήσει μάλλον άνετα το μέχρι στιγμής θετικό αποτέλεσμα γι΄αυτή

46' Κιτρινη κάρτα στον Φαγέ για φάουλ στον Γκόλια. Στην εξέλιξη του φάουλ δυνατό σουτ του Τζούνιορ, λιγο άουτ
47' Ατομικη προσπαθεια του Καμαρά, σέντρα - σουτ ο Κουτσοσπύρος διωχνει δύσκολα ο Μιχελής.

48'
Στην επομενη φάση κίτρινη κάρτα στον Μουσταφίδη για σκληρό παιγνίδι

53' Μακρινο σουτ του Φαγέ, μπλοκάρει ο Στεφανάκος
54' Κιτρινη κάρτα στον Στεφανάκο για διαμαρτυρία
56' Σουτ απο καλή θέση του Καμαρά, άουτ
58' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, στη θέση του Φαβάλι, ο Μπελόν. Δυνατα μπήκε στην επανάληψη ο Παναιτωλικός και βρίσκεται συνεχώς στην επίθεση.
59' Σουτ του Κατσικογιάννη, η μπάλα βρίσκει στον Σφακιανάκη και η Καλλιθέα ανέλπιστα παιρνει προβάδισμα 0-1
64' Αλλαγή για την Καλλιθέα. Στη θέση του Κατσικογιάννη, ο Σταύρου.

65'
Δευτερη αλλαγη για τον Παναιτωλικό, στη θέση του Σφακιανάκη ο Μύγας.
68' Φαουλ του Ρουσάκη κεφαλιά του Φερέιρα, διωχνει σε κόρνερ ο Στεφανάκος. Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, στη θέση του Αραμπατζή, ο Μπακάκης
73' Κιτρινη καρτα στον Μαρουκάκη για καθυστέρηση
74' Δευτερη κιτρινη καρτα και αποβολή στον Μαρουκάκη για καθυστέρηση. Κίτρινη καρτα στον Μελισσά, γιατι προσπάθησε να βγάλει έξω τον αποβληθέντα Μαρουκάκη που γινεται αποδέκτης σφοδρών αποδοκιμασιών.

75' Φαση διαρκειας στην εστια της Καλλιθέας, το σουτ του Μπακάκη μπλοκάρει ο Μιχελής
78' Στη θέση του Τσεκαρίτσι, ο Φουτσίνι
80΄ Σέντρα του Σίσιτς, αδύναμη κεφαλιά του Μύγα, μπλοκάρει ο Μιχελής.
85' Στη θέση του Ρουσάκη ο Θεολόγου
16:51 Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.